- Op 15 december 2023 maakte de staatssecretaris van Defensie de eerste plannen voor het versterken van de krijgsmacht bekend. Deze plannen staan in de 'Notitie Reikwijdte' en 'Detailniveau voor het Nationaal Programma Ruimte voor Defensie'. In deze notitie beschrijft de staatssecretaris ook de ontwikkelingen die gevolgen hebben voor Gelderland.
- Op 12 november 2024 gaf het Kabinet aan welke locaties Defensie niet verder zal onderzoeken. Defensie ziet af van het verder onderzoeken van grootschalige munitieopslag in Toldijk, Zevenaar en Zoelen en van springterreinen in Loenen en Wapenveld om met explosieven te trainen.
- Op 23 mei 2025 nam het kabinet een besluit over de voorkeurslocaties waar Defensie haar activiteiten kan uitbreiden. Dit is de Ontwerpbeleidsvisie van het Nationaal Programma Ruimte voor Defensie. Vijftien activiteiten van Defensie komen in Gelderland terecht. Provincie Gelderland en 17 betrokken gemeenten hebben afgesproken hierop gezamenlijk te reageren.
